100 Views

Herkes arkadaşının elini tutsun

Su samurları el ele tutuşarak uyurlar ! Kuzey Pasifik Okyanusu yerlisi canlılar akıntıya kapılıp kaybolmamak için el ele tutuşarak uyurlar.Okul gezilerinde hocaların bize yaptığı gibi yani, “herkes arkadaşının elini tutsun bırakmasın” 🙂 Kürkleri 2 kat olan samurların, üst katman tüyleri su geçirmez olduğu için, vücutlarının neredeyse tamamı suyun üzerinde yüzer, ve kolaylıkla akıntıya kapılırlar.Aynı şekilde, yavrularını kollama amacıyla anne samurlar yavrularını göğsünde kucaklayarak yüzerler.

Ancak normal yaşamlarında su samurları tek takılan hayvanlardır, yalnızca uyumak ve dinlenmek için bir araya gelen su samurları, genellikle 10 ila 100 arası gruplanırken, 2.000’e kadar çıktığı görülmüştür.Ve bu gruplarda “haremlik” “selamlık” uygulaması vardır 😀 Yani hayvanlar cinsiyet olarak gruplara ayrılırlar.

Cinsiyet demişken, eş sayısında da islami yaşam tarzıyla benzerlik gösteren samurların erkekleri çok eşlidir.İlginç olarak, cinsel münasebet esnasında dişilerinin burunlarını ısırırlar ve genellikle iz bırakırlar.

Bu şirin hayvanların nesli ise kürkleri yüzünden avlanması sebebiyle malesef tehlike altında..

Bir Cevap Yazın