0 Views

Altın yumurtlayan tatlı

Dünyanın en pahalı yeni tatlısı, 34,000$ -62,250 TL- ! fiyatı ile altın süslemeli puding.Pudingi bu kadar pahalı yapan çikolatasının kalitesnin yanı sıra, altın yaprakları ve elmas süslemeleri.En iyi Belçika çikolatalarından 4 farklı tip koyu çikolata kaplı puding, yenilebilen altın yapraklarla sarılı ve 2 karatlık gümüşlerle süslü, ayrıca şampanya jölesi ve jokont bisküvili katmanları var.

Tatlıya hayır diyebilenimiz yok gibi, ama en nihayetinde bizce altı üstü puding.Gerçi üstü altın ama, yine de puding pudingtir.Düşünsenize her lokmanız binlerce TL, nasıl geçecek boğazınızdan 😀

Yine de, lüksü sevenler ve bu lezzeti tatmak isteyenler için hatırlatalım, pudingi en az 3 hafta önceden sipariş etmeniz gerekiyor.Dışarıdan bakıldığında “faberge yumurtası“na benzeyen sunumuyla zaten niyetini belli eden pudingi yapan Şef Marc Guibert, sunulduğu yer ise Cumbria Kontluğun’da, Lindeth Howe Hoteli.

Böylelikle bu puding “dünyanın en pahalı tatlısı” ünvanını, önceki “fiyatı da tatlı” yazımızda yer verdiğimiz dondurmadan devralıyor.Ancak resmi olarak Guiness rekorlar kitabına girmesi için, bir babayiğitin ilk siparişi vermesi lazım.

Bir cevap yazın