0 Views

Kendi ipinizi çekin

Hedeflerinizi gerçekleştirmek için kendi kendinize şantaj yapmanızı sağlayan uygulama geliştirildi.Yapmayı planladığınız şeyleri sürekli ertelemekten bıktınız mı siz de ? Çoğumuzun iş veya okul hayatında bizi bir şeyler zorlayan cezalardır; maaş / not kesintisi, kovulma / uzaklaştırma vb. gibi.Ama kişisel hedeflerimizi (kilo vermek, sigarayı bırakmak, o kitabı artık bitirmek.. vb.) sürekli erteleriz bir yaptırımı olmadığı için.İşte buna çözüm bulan “Aherk” adlı facebook uygulaması.

Uygulama’da kendinize bir hedef belirliyorsunuz, ve bir bitiş süresi.Ceza olarakte kendi elinizle utanç verici bir fotoğrafınızı koyuyorsunuz (o herkeslerden sakladığınız lise fotoğrafınız, veya o partide hiç olmaması gereken olay..).Ve eğer süre tamamlandığında hedefinizi yerine getirmediyseniz, o hiç su yüzüne çıkmasını istemediğiniz bu utanç verici fotoğrafınız yayınlanıyor.Tabi insan kendini kandırmayı sever, bu yüzden hedefin tamamlandığına siz karar vermiyorsunuz, arkadaşlarınıza soruluyor.

Aherk adlı uygulama, yapımcıların arkadaş sohbetinde ortaya çıkmış, aslında mantık çok basit ve kendinizi itmenin eğlenceli bir yolu gibi.Şu an beta-test aşamasında olan uygulamayı www.aherk.com adresinde inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın