300 Views

Adam öldü çekmeyin artık !

Bruce Lee öldükten sonra bile filmde oynamaya devam etti ! Bruce Lee’nin ne kadar efsane olduğunu biliyorduk da öldükten sonra bile insan oyunculuk yapar mı ?

Şöyle ki; “Ölüm oyunu” (Game of Death) filmini bitiremeden hayatını kaybedince filmin prodükterleri çekimlerin çöpe atılmasındansa bir hinlik düşünerek durumu kotarmaya çalıştılar; Bruce Lee’nin yerine Lee ile alakası olmayan sadece tekme ve yumruk savurabilen ve asyalı olmaktan başka hiç bir ortak yanı bulunmayan aktörlerle kalan sahneleri tamamladılar.Akla mantığa sığmayan bu durumu açıklamak için, Lee’nin cenazesinde bile çekim yapılarak, bu çekimler filme eklendi ve ana karakterin ölmüş numarası yaptığı senaryoya eklendi.Böylece Lee’nin ana karakteri ölmüş gibi yapıp geri gelerek filmin kalanını saçma sapan aktörler, takma sakal ve aksesuarlarla tamamlayabilecekti.Tabi devamlılık açısından filmin başına da, bu taklitçilerin Bruce Lee’nin maketini aynaya yapıştırarak çekilmiş sahneleri eklendi.Filmin sonlarında ise durum iyice kontrolden çıkarak yönetmenler artık saçma takma aksesuarlara kullanmaya bile ihtiyaç duymuyorlardı.”Ölüm Oyunu” filmi, Lee öldükten 3 ay sonra vizyona girdi.

İşin daha da ilginç tarafı, uyanık prodükterler, arta kalan kullanılmamış sahnelerden filmin devam filmi “Ölüm oyunu 2″yi bile çekti ! Sinekten yağ çıkarmaya çalışılan ve B.Lee’nin ölümünden 5 yıl sonra vizyona giren bu filmin daha en başında Lee ölüyor, ama filmin fragmanında tabi yine Bruce Lee ağırlıklıymış gibi veriliyordu.

Bir Cevap Yazın