0 Views

Issız adaya düşse en rahat edecek adam

Sadece 15 eşyaya sahip olan adamla tanışın; Andrew Hyde.Mal mülk ve tüketim çılgınlığının hat safhaya eriştiği günümüzde, minimalist yaşam tarzını benimseyen Hyde, sadece 15 eşyaya sahip ve hayatını bunlarla idame ettiriyor, yatacak yeri bile yok !

Yok, yok fakirlikten değil, işsizlikten ya da.Aksine Hyde tam bir teknoloji manyağı, hatta Silikon Vadisi’nde çalışıyor.Ancak kalacak bir evi bile olmayan Hyde, sürekli seyahat halinde.Hemen aklımıza George Clooney’in oynadığı “Aklı Havada” filmindeki karakteri getiren Andrew, minimalist konsepte kafayı eskiden beri takmış.Daha önceleri 100 eşya ile yaşamını sürdürmeyi beceren Hyde, daha sonra Ağustos 2010’da işi daha da ileriye götürerek 15 eşyaya kadar düşürmüş “mal varlığı”nı.

Peki (iç çamaşırı ve çoraplar hariç) bu 15 eşya ne diye merak ediyorsanız işte sıralı tam liste:

 1. Sırt çantası (tabikide)
 2. Gömlek
 3. Yağmurluk
 4. T-Shirt
 5. Koşu şortu
 6. Havlu
 7. Yün ceket
 8. Tuvalet seti
 9. Güneş gözlüğü
 10. Cüzdan
 11. MacBook Air
 12. iPhone
 13. Takım gömleği
 14. Kot
 15. Spor ayakkabı

Yani aslına bakarsanız giyecek 2 gömleği var, böylelikle “ne giysem” derdinden de kurtulmuş.Bi’ gün birini diğer gün ötekini.

Her ne kadar anti-konsumerist ‘Fight club’ felsefesi taraftarı olsakta, bu kadar minimalizm bizi bile aştı.Buna kız mız da vermezler ha.

Şaka bir yana, N’olur nolmaz yazımızda bahsettiğimiz gibi kadınlar 1 haftalık tatil için yanlarına gereksiz 26 eşya alırken, bu adamın 15 eşyayla hayatını devam ettirmesi takdire şayan.

Bir Cevap Yazın